Тетяна Бакланова – чемпіонка Європи серед шахісток з порушеннями слуху

Золоту медаль чемпіонату Європи 2021 року з шахів серед спортсменів з порушеннями слуху, що відбувся 18-22 жовтня в Амстердамі (Нідерланди), до скарбнички України та Донецької області принесла заслужений майстер спорту Тетяна Бакланова.

Представниця міста Маріуполь стала кращою в особистих змаганнях серед жінок, де змагалося 16 спортсменок із 7 країн. Тетяна набрала 6 очок, як і Маргарита Пархоменко з Латвії, але українка випередила суперницю за додатковими показниками. Третьою тут стала Сюзанна Лукашик з Польщі (4,5 очок).

Ще один шахіст Донеччини – майстер спорту України Олексій Філіппських із Краматорська – з 4,5 очками посів 6 місце у чоловічих змаганнях, що зібрали 26 учасників.

Загалом у рамках чемпіонату Європи-2021 серед шахістів з вадами слуху кращих визначали 112 спортсменів з 23 країн. Окрім Тетяни Бакланової, нагороди в складі збірної України здобули представники юніорської вікової категорії: «золото» – Олександр Лапін з Одещини, «бронзу» – львів’янин Денис Колб.